• Strzelcy
  • Valencia Wronki - komentarz
  • Ligi zagraniczne Mecz kolejki Wisła remisuje z Polonią

Męskie zajęcie

W meczu 2. kolejki, rozegranym w Krakowie, Wisła zremisowała z Polonią Warszawa 2:2 (1:1). Mecz był bardzo nerwowy. W 26. minucie połowie sędzia ukarał czerwoną kartką Tomasa Żvirgżdauskasa (Polonia), co miało wpływ na defensywną taktykę warszawskiej drużyny.

Czy Polonia gra brutalnie? Ten temat był wałkowany przez media jeszcze za kadencji Dariusza Wdowczyka, który tłumaczył średnio raz w tygodniu, że tak się gra nie tylko na boiskach angielskich, na których spędził kawałek życia, ale w Hiszpanii, Francji i jeszcze kilku innych krajach. Wdowczyk wręcz prosił sędziów, żeby odróżniali grę brutalną od męskiej i nie przeszkadzali Polonii w tym męskim zajęciu. Dzisiaj trenerem Polonii jest Czech Werner Liczka, a warszawska drużyna ciągle ma konflikty z arbitrami na tym tle. Miała również w Krakowie.

Ten wstęp jest oczywiście do czerwonej kartki Tomasa Żvirgżdauskasa, złapanej jeszcze w pierwszej połowie i następstw tej kartki. Polonia zaczęła mecz ostrożnie, ale trwało to kilka minut. Potem był jeden, drugi kontratak, wreszcie pierwsza bramka. Strzelił ją Jacek Dąbrowski w dość szczęśliwych okolicznościach: minął obrońcę, był tuż