Wicher na ostatniej prostej

09 sierpnia 2001 | Sport | KR
źródło: Nieznane

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata Brązowy medal Pawła Czapiewskiego na 800 m - Kamila Skolimowska czwarta w rzucie młotem - Lidia Chojecka piąta na 1500 m - Dvorzak znów najlepszym dziesięcioboistą - Trzy Etiopki na podium biegu na 10 km

Z EDMONTON

Paweł Czapiewski zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m. Młody Polak w finale zaskoczył rywali wspaniałym finiszem na ostatniej prostej, ponownie pobił rekord życiowy (1.44,63) i obiecał wkrótce poprawić rekord Polski. To był trzeci polski medal w Edmonton.

Piąty dzień mistrzostw przyniósł jeszcze czwarte miejsce Kamili Skolimowskiej w finale rzutu młotem i piąte Lidii Chojeckiej na 1500 m (wygrała Rumunka Gabriela Szabo). Trzeci złoty medal mistrzostw świata zdobył czeski dziesięcioboista Tomas Dvorzak, a Włoszka Fiona May wygrała skok w dal. Na 400 m nowa mistrzyni to Amy Mbacke-Thiam z Senegalu (jej rodak, przewodniczący IAAF Lamine Diack, był w siódmym niebie), a kobiecy bieg na 10 km zakończył się pełnym sukcesem biegaczek z Etiopii - nie