Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Problem kamienicznika

14 maja 2002 | Dobra firma | KJ

FIRMOWA NIERUCHOMOŚĆ

Udziały to za mało, by zająć lokal

Problem kamienicznika

  • JAK MOŻNA USTALIĆ ZASADY WSPÓLNEGO KORZYSTANIA Na zdrowy rozum, ale i zgodnie z normami prawa, współwłasność rzeczy uprawnia do wspólnego czerpania pożytków i przychodów oraz zobowiązuje do wspólnego ponoszenia wydatków i ciężarów. Wszystko to oczywiście stosownie do wielkości posiadanych udziałów. O tym, że w praktyce bywa inaczej, przekonał się z pewnością niejeden z naszych czytelników. Spotkało to także spadkobierców rodziny Krysiewiczów, którym w wyniku sporów z pozostałymi współwłaścicielami nie pozostawało nic innego jak wspólną rzecz podzielić. Po prawie siedmiu latach postępowania sąd odpowiedział im jednak, że podziału nie dokona.

    O sprawie Tomasza Krysiewicza i jego rodziny pisaliśmy w "Rzeczpospolitej" dwa lata temu (4 maja 2000 r.). Wtedy mijało 4,5 roku od wniesienia wniosku do sądu. Po sześciu latach i siedmiu miesiącach postępowania sąd wniosek oddalił. Wracamy do tej sprawy nie ze względu na przewlekłość postępowania (ta z pewnością zasługiwałaby na odrębny artykuł), lecz na problem, z którym przez lata borykają się współwłaściciele nieruchomości. Być może przedkładane przez nich propozycje rozwiązania tej sprawy będą pomocne dla innych,

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2618

Spis treści

Listy

Zamów abonament