Turcja w półfinale Złoty gol rezerwowego Ilhana - W środę rewanż z Brazylią

Alpay Ozalan (z lewej) i Senegalczyk El Hadji Diouf

(C) REUTERS

KRZYSZTOF GUZOWSKI

Z OSAKI

Turcja, jako druga drużyna europejska po Niemcach, awansowała do półfinałów. Złotego gola w dogrywce meczu z Senegalem zdobył Ilhan, wprowadzony na boisko w drugiej połowie. Turcy przeważali i tylko nieskuteczność ich największej gwiazdy, Hakana Sukura, sprawiła, że nie wygrali wcześniej.

Przeciwnikiem Turcji w półfinale będzie Brazylia. Obie drużyny spotkały się już na mistrzostwach w fazie grupowej. Brazylia wygrała wtedy 2:1, ale Turcy nie bez podstaw twierdzili, że oszukał ich koreański sędzia, który przyznał przeciwnikom karnego na trzy minuty przed końcem meczu. Faul na Rivaldo był, ale przed linią pola karnego. Pojedynek był zażarty, dwóch Turków otrzymało czerwone kartki.