Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników

24 czerwca 2003 | Prawo | AG

Rzeczpospolita Czytelników

Unijne orzecznictwo przed polskim sądem

Przedstawiamy relację z kolejnego dyżuru telefonicznego poświęconego szóstej dyrektywie Unii Europejskiej dotyczącej zasad rozliczania VAT i problemom, jakie po przystąpieniu Polski do Wspólnoty mogą mieć nasi przedsiębiorcy. Gościem naszej redakcji, a rozmówcą czytelników był Roman Namysłowski, doradca podatkowy w spółce Ernst & Young.

Czy orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości będzie mogło po naszym przystąpieniu do Wspólnoty być wykorzystywane przed polskimi sądami?

ROMAN NAMYSŁOWSKI: Przystąpienie Polski do Wspólnoty oznacza nie tylko konieczność dostosowania naszych przepisów do regulacji unijnych, ale także możliwość korzystania z całego dorobku prawnego Wspólnoty. Obejmuje on m.in. orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Oznacza to, że polski podatnik będzie mógł powoływać się na orzeczenia ETS na każdym stadium postępowania przed władzami skarbowymi, a także przed NSA.

Czy po naszym przystąpieniu do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2956

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament