Deble po polsku

19 września 2003 | Sport | KR BT

Tenis w Szczecinie

• Muszkieterowie ze Szczecina

Bartłomiej Dąbrowski z Łukaszem Kubotem oraz Marcin Matkowski z Mariuszem Fyrstenbergiem wygrali mecze drugiej rundy i dziś wieczorem zagrają ze sobą o finał.

Późny mecz Matkowskiego i Fyrstenberga z Karstenem Braaschem i Petrem Palą był tenisowym mozołem, który przyniósł szczęśliwy sukces Polakom. Niemiec i Czech nie bardzo potrafili pogodzić się z decyzjami sędziego w nerwowym trzecim secie, publiczność gwizdała, ale wynik przesłonił styl zwycięstwa.

Gdy Kubot i Dąbrowski w trzecim secie przegrywali 0:4, nikt nie widział dobrego zakończenia. Dąbrowski narzekał na bark i kazał go masować. Kubot spuścił głowę. I wtedy nastąpił tenisowy cud, którego nie tłumaczą racjonalne argumenty, poza tym, że rywale Polaków wciąż grali na forhend...