Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Popiół i diamenty

18 grudnia 2003 | Raporty | JK
źródło: Nieznane
źródło: AFP

Dzień na świecie

Popiół i diamenty

W dniu monitoringu "Rzeczpospolitej" głównym tematem była aksamitna rewolucja w Gruzji

(C) AFP

JAKUB KOWALSKI

Choć nie samą Gruzją żyje człowiek, na przykładzie informacji z tego kraju dobrze widać, jak radio traktuje wiadomości z zagranicy. Co rozgłośnia, to inny świat.

Najwięcej o rewolucji mówiła Jedynka, niektóre wiadomości trwały nawet cztery minuty, były jednak nudne (głos rzecznika polskiego MSZ trudno uznać za news) i powtarzano je zbyt często bez aktualizowania. Korespondencje z Gruzji uzupełniały relacje z Moskwy, Berlina i - nie wiedzieć czemu - z Holandii. Rzadko przy tym dawano dojść do głosu znawcom.

Za to w serwisach Trójki i Zetki za każdym razem urozmaicano przekaz: sytuację komentowali korespondenci ze świata ("Szare, zmęczone twarze przechodniów w Tbilisi" w Trójce), a także politolodzy, dyplomaci, dziennikarze gruzińscy, Gruzini w Polsce. Dla Zetki od 17.00 Gruzja przestała istnieć, choć Jedynka i Trójka jeszcze o 21.00 zapowiadały podjęcie następnego dnia decyzji o terminie wyborów. Trójka pobiła też wszystkich publicystyką, zwłaszcza ciekawym "Pulsem Trójki" z politologami gruzińskim i polskim. Gorzej było w "Salonie politycznym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3105

Spis treści
Zamów abonament