Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyznania ekonomisty bankowego

26 marca 2004 | Ekonomia | KR

JAK TO WIDZĘ

Wyznania ekonomisty bankowego

KRZYSZTOF RYBIŃSKI

W styczniu 1997 roku rozpocząłem pracę jako główny ekonomista banku ING w Warszawie. W zasadzie ta profesja jeszcze wtedy nie istniała w Polsce, w Pionierze był Krzysztof Błędowski, ale zajmował się głównie rynkiem akcji, a wcześniej w ING głównym ekonomistą był Maciej Krzak, który właśnie wyjeżdżał na stypendium naukowe. Teraz każdy bank ma głównego ekonomistę i zespół ludzi, który ciężko pracuje, aby przewidzieć, w jakim kierunku podążają kursy walutowe i stopy procentowe, co będzie z gospodarką, jakie zmiany mogą się wydarzyć na scenie politycznej. W Polsce i na świecie jest prawdopodobnie powyżej setki ekonomistów w bankach, którzy regularnie śledzą wydarzenia gospodarcze i polityczne w naszym kraju i wydają rekomendacje kupna lub sprzedaży złotego, obligacji czy akcji.

W 1997 roku pisałem raport miesięczny, a potem tygodniowy dla klientów i inwestorów, który był wysyłany pocztą i faksem. Teraz każdy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3187

Spis treści

Polska-Unia Europejska

Zamów abonament