Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wystarczy postanowienie komornika?

30 grudnia 2004 | Dobra firma | DS

NIEŚCIĄGALNA WIERZYTELNOŚĆ JAKO KOSZT PODATKOWY Czy wystarczy postanowienie komornika? Nieściągalność wierzytelności podatnicy najczęściej dokumentują postanowieniem komornika o umorzeniu egzekucji. Czy zawsze może być ono podstawą zaliczenia nieodzyskanej należności do kosztów?

Zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop) jednym z dokumentów uzasadniających zaliczenie wierzytelności do kosztów jest postanowienie o nieściągalności wydane przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego. Nie oznacza to jednak, że każde postanowienie o umorzeniu egzekucji wydane przez komornika stanowi taką podstawę. Umorzenie postępowania egzekucyjnego może bowiem nastąpić także z innych powodów, np. formalnych, czy też na wniosek wierzyciela. W art. 16 ust. 2 updop chodzi o takie postanowienie, które dokumentuje umorzenie postępowania z powodu braku majątku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3419

Spis treści
Zamów abonament