Lepsi od Galacticos

16 maja 2005 | Sport | SS
źródło: Nieznane

HISZPANIA FC Barcelona po sześciu latach znowu mistrzem Hiszpanii. Lepsi od Galacticos Dobiegł końca wyścig Barcelony i Realu. Katalończycy zremisowali w Levante 1:1 i zdobyli po raz 17. tytuł mistrza Hiszpanii. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Barcelona ma 6 punktów przewagi nad Realem Ronaldinho i Samuel Eto’o. Bez nich Barcelona nie byłaby mistrzem. (c) AP / FERNANDO BUSTA

Mecz z broniącym się przed spadkiem Levante był bardzo wyrównany. Gospodarze mieli przewagę w pierwszej połowie, a bramkarz Barcy Victor Valdes z trudem obronił trudny strzał Kolumbijczyka Edwina Congo. Strzału głową byłego gracza Realu - Alberto Rivery obronić nie zdołał i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Remis Barcelonie uratował niezawodny Kameruńczyk Samuel Eto'o.

W tym samym czasie Real toczył ciężki bój z zajmującą trzecie miejsce i walczącą o Ligę Mistrzów Sevillą na jej stadionie. Gospodarze prowadzili od 19. minuty po strzale obrońcy Sergio Ramosa, ale tuż przed przerwą wbili sobie gola samobójczego (Javi Navarro). Kiedy Zinedine Zidane strzelił piękną bramkę strzałem zza...