Cztery bramki Żurawskiego

20 lutego 2006 | Sport | MS
źródło: Nieznane

Cztery bramki Żurawskiego Zdjęcia Macieja Żurawskiego obiegły w niedzielę serwisy informacyjne w całej Europie. (c) SNS/WROFOTO

Wszystko za sprawą wspaniałego wyczynu, jakiego dokonał w wyjazdowym meczu Celticu z Dunfermline (na zdjęciu strzela pierwszego gola). Polski napastnik trafił do siatki czterokrotnie, drugie tyle dołożyli koledzy i Celtic zrewanżował się za niedawną porażkę na własnym boisku (0:1), rozbijając gospodarzy 8:1. Zanim jednak Żurawski zaprezentował to, z czego znany był w polskiej lidze, błąd popełnił Artur Boruc, przez co Celtic stracił gola. W dalszej części meczu polski bramkarz, który według BBC skrytykował niektórych kolegów z zespołu, spisywał się już bez zarzutu. Nie zdołał go pokonać także Bartosz Tarachulski (grał od 57. minuty). Bohaterem był jednak Żurawski, który w pierwszej połowie zdobył trzecią i czwartą bramkę dla Celticu, tuż po przerwie dołożył piątą, a w 88. minucie gry ustalił wynik meczu. Wychodziło mu wszystko, oprócz bramek zaliczył też dwie asysty. Widać, że jest w fantastycznej formie. W lidze szkockiej ma na koncie 12 goli.

m.sz. WŁOCHY - JUVENTUS TRACI

Piłkarze Juventusu chyba poczuli się zbyt pewnie po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Interem w Mediolanie i niespodziewanie stracili punkty w meczu z Messiną. Sycylijczycy szybko objęli prowadzenie, jednak wyrównał Zlatan Ibrahimovic. Kiedy Adrian Mutu zdobył prowadzenie dla Juve,...