Lehmann broni dwa razy

01 lipca 2006 | Mundial 2006 | PW
źródło: Nieznane

NIEMCY - ARGENTYNA 1:1 I 4:2 W KARNYCH Dogrywka na pięści. Sędzia krzywdzi gości Lehmann broni dwa razy Niemieckie święto trwa dalej. Piłkarze Jürgena Klinsmanna przegrywali z Argentyńczykami, ale potrafili odrobić straty, doprowadzić do dogrywki i karnych Jesteśmy w półfinale! (c) REUTERS/DYLAN MARTINEZ

Bohaterem został Jens Lehmann, który obronił strzały Roberto Ayali i Estebana Cambiasso, a potem piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do oczu.

W takich chwilach nawet najwięksi wrogowie zapominają o tym, co ich dzieli. Przed serią rzutów karnych Oliver Kahn podszedł na chwilę do Lehmanna, żeby poklepać go po ramieniu i powiedzieć coś na ucho. Czy to była rada bramkarza, który już wszystko w karierze przeżył, czy po prostu słowa otuchy - to pozostanie ich tajemnicą, w każdym razie scena pojednania przejdzie do historii niemieckiej piłki. Tak jak wszystko to, co działo się przez kilka następnych minut.

Przy pierwszych trzech strzałach bramkarze nie mieli szans. Oliver Neuville, Julio Ricardo Cruz i Michael Ballack trafili dokładnie tam, gdzie chcieli. Nerwy sparaliżowały dopiero tego, który sprawił, że Argentyńczycy jeszcze...