Kolporter nowym liderem

02 października 2006 | Sport | KG
źródło: Nieznane

EKSTRAKLASA PIŁKARSKA Remis Legii i Wisły. Porażka Bełchatowa Kolporter nowym liderem BOT GKS Bełchatów był liderem od drugiej do ósmej kolejki. Po porażce na swoim boisku z ŁKS 1:2 musi ustąpić miejsca lepszym rywalom. - Moje gwiazdy przyblakły - ocenia trener Orest Lenczyk Mecz w Wodzisławiu. Po zwycięstwie nad Odrą piłkarze Kolportera Kielce awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Na zdjęciu Marcin Dymkowski, napastnik gości Piotr Bagnicki (w środku) i Adam Gmitrzuk (c) PRZEGLĄD SPORTOWY/JERZY KLESZCZ >ODRA WODZISŁAW - KOLPORTER KIELCE 1:2 (0:1) ZWYCIĘSKI POWRÓT

Ryszard Wieczorek, były piłkarz i trener Odry, wrócił na stare śmieci w dobrym stylu. Prowadzony przez niego Kolporter wygrał łatwo, a o przewadze gości najlepiej świadczy to, że na pierwszy celny strzał piłkarze Odry zdobyli się dopiero w 84. minucie - i od razu zdobyli gola (szósta bramka Marcina Chmiesta w rozgrywkach). Wcześniej najlepszy na boisku był napastnik Kolportera Maciej Kowalczyk. Po slalomie między zawodnikami Odry strzelił pierwszego gola, potem podał do Pawła Sasina i goście przestali obawiać się o wynik. Trener z Wodzisławia Marcin Bochynek trochę żałował straconej szansy, ale przyznał, że przez długie minuty aż za dobrze było widać, która drużyna walczy o utrzymanie się w lidze, a która będzie się liczyć przy podziale łupów.

Dla Odry: M. Chmiest (84); dla Kolportera: M. Kowalczyk...