Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wciąż marzymy o wielkiej miłości

23 kwietnia 2007 | Kultura | JC
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ROZMOWA Wciąż marzymy o wielkiej miłości Katarzyna Groniec, choć jest indywidualistką, opowiada o doświadczeniach swojego pokolenia, które rozpoczynało dorosłe życie po 1989 r. A także o nowej płycie "Przypadki" i o debiucie w roli autorki tekstów śpiewanych piosenek Rz: Bohaterka pani piosenki z najnowszej płyty "Przypadki" żali się, że rodzice nie przygotowali jej do dorosłego życia w nowej rzeczywistości. Czy to bilans pani pokolenia?

Katarzyna Groniec : Pokoleniowo i globalnie myśleć nie potrafię. To nie w moim stylu, całkiem bezczelnie skupiam się na własnych sprawach i przeżyciach. Chciałam, żeby ta piosenka była zabawna. Ale na pewno dotyka też problemu każdego, kto zaczynał dorosłe życie po 1989 roku. Nasi rodzice nie zostali nauczeni walki o siebie, zabiegania o własne sprawy, dlatego nie mogli przekazać nam takich umiejętności. To było w złym tonie. Uważali, że jeśli ktoś jest dobry, da sobie radę, wybroni się. Wszyscy mieli podobny punkt startu. Mówiło się: jakoś to będzie, i na takie życie było przyzwolenie. A przecież nie o to dziś chodzi. Moje pokolenie miało problemy, zaczynało z poczuciem ogromnej szansy, wręcz z euforią, bo tyle było rzeczy do zrobienia, rynek nienasycony, a ludzie spragnieni nowości. Każdą inicjatywę witano z radością. A potem zaczęło się robić coraz trudniej, coraz ciaśniej. Dlatego współczuję młodym ludziom, którzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4138

Spis treści
Zamów abonament