Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O niemieckiej SPD i polskich interesach bez emocji

08 listopada 1995 | Świat | KW

O niemieckiej SPD i polskich interesach bez emocji

Nawet jeśli niemiecka socjaldemokracja ma postawę częściowo sprzeczną z polskimi dążeniami do udziału w NATO, nie wolno wstrzymywać z nią dialogu. Polemiki Krystyny Grzybowskiej z moim artykułem "Polskie kłopoty z SPD" właściwie być nie powinno. Artykuł jest zdecydowaną krytyką wypowiedzi polityka SPD Petera Glotza w sprawie nierozszerzania NATO, zawiera też wiele krytycznych uwag pod adresem schyłkowego okresu polityki wschodniej SPD. Moja polemistka uzupełnia tę krytykę wieloma szczegółami i w tym sensie idzie w tym samym, co ja, kierunku.

Jest jednak istotna różnica. Mnie chodzi o analizę polityczną, z artykułu pani Grzybowskiej wynika natomiast, że nie lubi ona niemieckich socjaldemokratów i lewicy. Dlatego stara się udowodnić tezy skrajne, jak np. : "Obecnie wiemy już dużo więcej o początkach polityki wschodniej SPD, o tym, że inicjatywa wyszła nie z Bonn, ale z Moskwy, że była realizowana przez KGB....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 613

Spis treści
Zamów abonament