Polki nie przegrywają

24 września 2007 | Sport | Janusz Pindera
źródło: Nieznane

ME SIATKAREK Polki nie przegrywają Awans do II rundy dwukrotne mistrzynie Europy zapewniły sobie po sobotnim meczu z Czeszkami, wygranym 3:1. W niedzielę po dramatycznym spotkaniu wygrały z Bułgarią 3:2

Pierwszy set kończącego fazę grupową spotkania w Hasselt nie nastrajał optymistycznie. Zespół Marco Bonitty grał źle, za to Bułgarki zaskakująco dobrze przyjmowały zagrywkę i szybko rozprawiły się z broniącym tytułu Polkami. Z Bułgarkami w przeszłości Polki często toczyły twarde, ciężkie boje. Jeszcze za czasów Andrzeja Niemczyka, miesiąc przed zdobyciem drugiego złotego medalu mistrzostw Europy spotkały się z nimi w Warnie, a stawką był awans do finałów mistrzostw świata. Przegrywały 0:2 i wydawało się, że się nie podniosą. Niemczyk objął jedną, drugą, coś tam powiedział i wygrały 3:2.

Drugi set niedzielnego meczu był dramatyczny, trzymający w napięciu do końca. Przy stanie 10:5 dla Bułgarii Bonitta zmienił rozgrywającą. W miejsce Izabeli Bełcik weszła Milena Sadurek. To był trafiony trenerski strzał. Po kilku minutach polskie siatkarki...