Skończyła się piękna przygoda

02 kwietnia 2010 | Sport

Asseco Prokom przegrał w Gdyni z Olympiakosem Pireus 70:86. Grecy awansowali do turnieju finałowego Euroligi

Zaczęło się od euforii. Po minucie gry, rzucie z dystansu i przechwycie Davida Logana oraz trafieniu spod tablicy Adama Łapety gospodarze prowadzili 7:0. Goście zrewanżowali się równie szybko – po kolejnej minucie było już 8:7 dla Olympiakosu.

Ostatni dający nadzieję wynik to 15:15 w 7. minucie, gdy wspaniałym wsadem popisał się Qyntel Woods. Wcześniej Łapeta tak mocno zablokował atakującego kosz Prokomu Josha Childressa, że ten aż padł na parkiet.