Trzeba mieć pod nogą

07 czerwca 1996 | Sport | MC

Bierzin wygrał czasówkę, Cipollini po raz czwarty i ostatni

Rosjanin Paweł Tonkow wciąż jest liderem 79. Giro d'Italia, ale po dziewiętnastu etapach wyprzedza Hiszpana Abrahama Olano zaledwie o sekundę. Trzeci z wielkich, Rosjanin Jewgienij Bierzin, wygrał czwartkową jazdę indywidualną na czas o sekundę przed Olano. Polak Zenon Jaskuła był dziewiąty. Poprzedniego dnia Włoch Mario Cippolini wygrał w Vicenzie czwarty swój etap w tym wyścigu. Polak Zbigniew Spruch finiszował na trzecim miejscu.

Dawno nie było tak ciekawego Giro d'Italia. Po czwartkowym etapie jazdy na czas trzech najlepszych kolarzy w klasyfikacji generalnej dzieli zaledwie 14 sekund, co przed dwoma najtrudniejszymi górskimi etapami w Dolomitach oznacza, że blisko czterotygodniowa impreza rozstrzygnie się na samym finiszu. Brawa dla reżysera.

Czwartkowa jazda była dobrą uwerturą końcowych emocji. Nieoczekiwanej porażki z Jewgienijem Bierzinem doznał mistrz świata Abraham Olano. Na niespełna 13 km do mety Hiszpan...