Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Asystent rodziny nie będzie potrzebował biurka

21 września 2010 | Prawo | Jerzy Kowalski

Etat da gmina, organizacja społeczna lub instytucja związana z Kościołem

– To muszą być prawdziwi „pomagacze” – tłumaczy Sylwester Soćko, dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej Port. Bez pomocy asystentów rodziny zmarginalizowane pozostaną same. One nie chodzą po pomoc, żyją swoim życiem, a ich dziećmi nikt się nie interesuje. Asystenci muszą umieć do nich dotrzeć, zrozumieć ich potrzeby i zyskać zaufanie. Do tego niezbędne będzie szkolenie, przewidziane w projekcie ustawy.

Bez nadzoru i kontroli

– Bardzo ważne jest, by asystenci zostali oddzieleni od wszelkiego rodzaju nadzoru i kontroli. To nie mogą być urzędnicy – podnosi Sylwester Soćko. I takie są rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, który przyjął już rząd.

– Powoływanie asystenta rodziny to bardzo dobre rozwiązanie. Jego zadaniem będzie praca z rodzinami mającymi trudności oraz koordynacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8732

Spis treści
Zamów abonament