Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma dnia bez bomby

29 września 2010 | Prawo | Robert Horbaczewski
Dane statystyczne wskazują na systematycznie rosnącą liczbę spraw z art. 66 kodeksu wykroczeń. W 2009 r. 3168 sprawców zostało ukaranych, co do 173 sąd umorzył postępowanie, 267 osób uniewinnił, a w 69 wypadkach  odstąpił od wymierzenia kary.  Coraz częściej fałszywe alarmy  odnotowywane są w budynkach  sądów (71 w 2008 r.)  i prokuratur (cztery wypadki).
źródło: Rzeczpospolita
Dane statystyczne wskazują na systematycznie rosnącą liczbę spraw z art. 66 kodeksu wykroczeń. W 2009 r. 3168 sprawców zostało ukaranych, co do 173 sąd umorzył postępowanie, 267 osób uniewinnił, a w 69 wypadkach odstąpił od wymierzenia kary. Coraz częściej fałszywe alarmy odnotowywane są w budynkach sądów (71 w 2008 r.) i prokuratur (cztery wypadki).

Będą wyższe kary za fałszywe alarmy. Policja łatwiej zidentyfikuje sprawcę. Winni zapłacą za akcję ewakuacyjną

Tylko w tym miesiącu fałszywe alarmy bombowe sparaliżowały na kilka godzin pracę sądów w Chełmie, Warszawie (dwukrotnie) i Wrocławiu, urzędu miasta i starostwa w Wyszkowie, poczty w Działoszycach. Policja każde zgłoszenie traktuje jako prawdopodobne zdarzenie i na miejsce wysyła pirotechników, policjantów do ewakuacji obiektu i zabezpieczenia terenu, a także siły pomocnicze: straż pożarną, pogotowie i służby techniczne. W akcje zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Płaci za to budżet państwa.

Koszty są wysokie

– Do tego dochodzą trudne do oszacowania koszty społeczne, utracone zyski z działalności, niepodpisane kontrakty, powtórzone egzaminy. Pozostają jeszcze szkody inne niż finansowe, często nieodwracalne –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8739

Spis treści
Zamów abonament