Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z powrotem do obiegu

03 kwietnia 1997 | Nauka i Technika | KF

EKOLOGIA

Są instalacje do przerobu opakowań z tworzyw sztucznych

Z powrotem do obiegu

Zainteresowanie plastikową butelką kończy się - jak wiadomo - wraz z jej zawartością, potem trafia ona na wysypisko. W skali roku po skonsumowanych towarach, jak twierdzą specjaliści z Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań, pozostaje 264 tys. ton butelek i toreb z tworzyw sztucznych. -- Objętościowo są to dwa Pałace Kultury i Nauki. Plastikowe odpady są bardzo trudne do utylizacji i wyeliminowania ze środowiska. Popularna butelka PET może leżeć na śmieciowisku 350 -- 400 lat.

Pierwszą w kraju mobilną instalację do przetwarzania opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych zademonstrowano w Warszawie. Ma ona wydajność 250 -- 300 kg na godzinę. Zamontowana jest na specjalnej przyczepie, z którą można dojeżdżać do firm zajmujących się selektywną zbiórką odpadów i na miejscu je przetwarzać. Eliminuje się w ten sposób konieczność przewożenia śmieci do czego potrzebne są pojemne środki transportu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1039

Spis treści
Zamów abonament