Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz mniej piratów

22 września 1994 | Gazeta | PR BM

Prokuratura zamyka nielegalne stacje telewizyjne

Coraz mniej piratów

Wczoraj rano prokuratura, Państwowa Agencja Radiokomunikacji i policja zamknęły nielegalnie działające telewizje w Łodzi, Gdyni, Katowicach i Olsztynie, należące do sieci Polonia 1 Nicoli Grauso oraz Top Canal w Warszawie Jacka Żelezika. Dwie nadal działające stacje Polonii 1 w Bydgoszczy i we Wrocławiu w każdej chwili spodziewają się wejścia prokuratora. -- W tej chwili wszystko jest możliwe, nawet wylądowanie UFO na dachu wieżowca, z którego nadajemy -- mówi Stefan Kmiecik, redaktor naczelny telewizji Echo we Wrocławiu.

Andrzej Cubała, rzecznik resortu sprawiedliwości, wyjaśnia, że zamknięte wczoraj stacje nadawały program korzystając z częstotliwości, które nie zostały objęte konkursem o koncesje.

Bez oporu

-- Nie było większych problemów z zamknięciem stacji -- mówi Andrzej Cubała. Stacje zostały zaskoczone, ponieważ od zamknięcia pierwszych sześciu telewizji Grauso minęło już trochę czasu i nadające stacje przyzwyczaiły się do nowej sytuacji. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 277

Spis treści
Zamów abonament