Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O rozszerzeniu UE bardziej optymistycznie

01 stycznia 1995 | Gazeta | JN

Szczyt w Davos

O rozszerzeniu UE bardziej optymistycznie

Dokończenie 1

Dziś rządy krajów europejskich starają się sztucznie utrzymać zatrudnienie w deficytowych sektorach metodmi administracyjnymi i to jest głównym źródłem obecnych kłopotów.

Do UE, ale jakiej

Dla wicepremiera Grzegorza Kołodki główne problemy na drodze do integracji Polski z UE leżą po naszej stronie. Chodzi tu przede wszystkim o reformę systemu ubezpieczeń społecznych, restrukturyzację sektora przedsiębiorstw państwowych i rolnictwa. Zmiany te miałyby być przeprowadzane, a przynajmniej zaawansowane, w bardzo krotkim czasie, skoro polscy politycy chcą rozpocząć negocjacje dotyczące akcesu do UE już w 1997 r. i doprowadzić do pełnego członkostwa w 2000 r.

Najmniej problemów w dostosowaniu swojego kraju do warunków UE widzi natomiast premier Vaclav Klaus, który uważa, że transformacja systemowa już się praktycznie w Czechach dokonała. Całość swoich wypowiedzi w Davos czeski premier...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 363

Zamów abonament