Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto ma prawo do nadawania programów telewizyjnych

10 października 2011 | Prawo i praktyka | Grzegorz Byszewski

Przedsiębiorca, który chce rozpowszechniać program wyłącznie w systemach teleinformatycznych, nie musi mieć koncesji, wystarczy mu wpis do rejestru prowadzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji

Założenie telewizji, zarówno tej tradycyjnej jak i internetowej, może być ciekawym pomysłem na biznes. Gdy ogłoszeniodawcy szukają jak najlepiej trafiającej reklamy, odpowiednio sprofilowany program może być dla nich atrakcyjny, a dla inwestora zyskowny.

Dziś obserwujemy zjawisko powstawania niewielkich kanałów telewizyjnych skierowanych do wąskiego grona odpowiednio dobranych odbiorców. Prowadzenie telewizji jest zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej działalnością regulowaną.

Oznacza to, że zanim zaczniemy nadawać program, musimy uzyskać koncesję wydawaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jeśli jednak program chcemy rozpowszechniać wyłącznie w  systemach teleinformatycznych, wystarczy uzyskać wpis do  rejestru, również prowadzonego przez KRRT.

Szczegółowe zasady tworzenia telewizji i wymogi stawiane programom oraz programowi telewizji są opisane w ustawie z 29 grudnia 1992 o radiofonii i telewizji.

Gdy jest mało odbiorców

Rozpowszechnianie programów telewizyjnych co do zasady wymaga uzyskania koncesji. Są jednak sytuacje, gdy nie jest ona wymagana, głównie ze względu na małą ilość potencjalnych odbiorców.

Koncesji nie potrzebujemy, gdy nadajemy program wyłącznie w obrębie jednego budynku, gdy urządzenia nadawcze i odbiorcze należą do tej samej osoby prowadzącej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9052

Wydanie: 9052

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament