Przemysław Niemiec piąty w Giro di Lombardia

17 października 2011 | Sport | MC

Ostatni w sezonie wyścig zaliczany do cyklu World Tour na 241-kilometrowej trasie z Mediolanu do Lecco wygrał Szwajcar Oliver Zaugg.

Kolarz grupy Leopard Trek wyprzedził o 8 sekund grupkę, w której na piątym miejscu finiszował Przemysław Niemiec z Lampre. Polaka wyprzedzili tylko Irlandczyk Daniel Martin (Garmin Cervelo), Hiszpan Joaquin Rodriguez (Katusha) i Włoch Ivan Basso (Liquigas). 26. na mecie był Rafał Majka (Saxo Bank) – 1.11 min straty, a 59. Sylwester Szmyd (Liquigas) – 15.34. Michał Kwiatkowski (Radioshack) nie ukończył wyścigu.

Piąta lokata Niemca to najlepszy wynik Polaka w klasykach World Tour. Dzięki temu 31-letni kolarz zdobył 50 punktów do rankingu UCI i wskoczył ze 198. na 83. miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu – 52 pkt. Zwyciężył Belg Philippe Gilbert – 718, którego Niemiec w Lombardii pokonał.

Z Polaków klasyfikowany przez UCI jest jeszcze tylko Michał Gołaś – 221. – 1 pkt .