W skrócie

10 stycznia 2012 | Sport | Dział Sportowy

KOSZYKÓWKA

• Skuteczny Marcin Gortat. Polak był najlepszym strzelcem wygranego meczu z Milwaukee Bucks 109:93. Zdobył dla Phoenix Suns 18 punktów (9/10 z gry). Miał też siedem zbiórek (wszystkie w obronie), po trzy asysty i bloki, dwa przechwyty i jedną stratę. Grał 28 minut. To czwarte zwycięstwo Suns.
  • Mecz Gwiazd: Mateusz Ponitka wygrał głosowanie. 18-letni skrzydłowy AZS Politechniki Warszawskiej uzyskał najwięcej głosów kibiców wybierających składy drużyn Północy i Południa. Wicemistrz świata do lat 17 z 2010 roku wystąpi w zespole Południa, a w przerwie spotkania weźmie udział w konkursie wsadów. Mecz odbędzie się w sobotę w katowickim Spodku. Transmisja w TVP Sport od 16.45.

PIŁKA RĘCZNA

• Na mistrzostwa Europy bez Tomasza Rosińskiego. Rozgrywający reprezentacji Polski musi przejść operację kontuzjowanej prawej dłoni. W meczu otwarcia ME drużyna Bogdana Wenty zmierzy się w niedzielę z Serbią w Belgradzie.