Teraz Ciszewska

18 listopada 1996 | Gazeta | WM

Szermierka: Puchar Świata szpadzistek

Barbara Ciszewska, 22-letnia zawodniczka AZS AWF Warszawa, wygrała w Welkenraedt (Belgia) pierwsze w sezonie 1996/ 97 zawody o Puchar Świata w szpadzie kobiet. W finale Polka pokonała 12:3 Niemkę Claudię Bokel.

1/ 4 finału: Ciszewska - Ch. Cascioli (Włochy) 15:12, Bokel - H. Toth (Węgry) 15:12, K. Nass (Niemcy) - H. Funkenhauser (Niemcy) 15:10, G. Buerki (Szwajcaria) - H. H. Rohi (Estonia) 15:9. 1/ 2 finału: Bokel - Nass 11:9, Ciszewska - Burki 15:14.

Przypomnijmy, że przed tygodniem inna Polka, ale też szpadzistka, Magdalena Jeziorowska z AZS AWF Katowice, została we francuskim Limoges mistrzynią Europy, a w lipcu 1995 r. w Hadze Joanna Jakimiuk z AZS AWF Wrocław wywalczyła mistrzostwo świata w tej broni. Pierwsze miejsce Ciszewskiej w zawodach Pucharu Świata dobrze się wpisuje w tę serię ważnych międzynarodowych sukcesów polskiej kobiecej szpady.

Kolejne turniej szpadzistek o PŚ odbędzie się 30 listopada w Sevilli.