Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagrożenia i personalia

18 listopada 1996 | Kraj | BM

Zagrożenia i personalia

Kto rządzi telewizją? To pytanie media konsekwentnie zadawały, odkąd TVP przestała być własnością PZPR-owskich struktur władzy. Dzisiaj nikt nie pyta, nie szuka odpowiedzi. Jasne jest, że rządzi ta sama koalicja, która rządzi Polską. Jest jednak jeszcze gorzej: telewizją nie rządzi koalicja, ona po prostu obsadziła intratne stanowiska w telewizji. W TVP nie rządzi nikt.

Poszczególne komórki telewizji rządzą się same -- takie zdanie wyraża wiele osób ze średniej kadry kierowniczej TVP, wielu dziennikarzy od dawna pracujących w telewizji i prawie wszystkie osoby, które próbowały załatwić wtelewizji jakąś sprawę. Można zapytać więc, dlaczego podczas forum dyskusyjnego SDP stwierdzono, że politycy zagrażają telewizji, skoro nią nie rządzą. Odpowiedź brzmi: właśnie dlatego.

Politycy coraz niżej

Telewizyjnych wyg nie dziwi polityczna obsada czołowych stanowisk w telewizji. -- Tak było zawsze -- mówią. Ich niepokój budzi zejście politycznych nadań na średnie szczeble zarządzania telewizją, tak więc reprezentant PSL Jacek Popiak i jego angaż w "Dwójce" zaniepokoił pracowników telewizji.

Zaniepokoił też obserwatorów: trudno politykowi być menedżerem jakiejś instytucji, ale może się to udać, jeśli zyska się oparcie w postaci doświadczonych kadr (być może tu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 915

Spis treści
Zamów abonament