Dobra, krakowska szkoła przetrwania

27 października 2012 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska po raz pierwszy awansowała do półfinału turnieju Masters
autor zdjęcia: Bulent Kilic

Agnieszka Radwańska na ostatnich nogach wygrała z Sarą Errani, teraz półfinał z Sereną Williams

Mecz trwał dokładnie 3 godziny, 29 minut i 29 sekund, warto wiedzieć, bo to nowy rekord długości trzysetowego spotkania w mistrzostwach WTA. Wynik 6:7 (6-8), 7:5, 6:4. Działo się wiele, ale z polskiego punktu widzenia najważniejsze były chwile z końca drugiego seta, gdy Agnieszka przegrywała 4:5 i zdołała wygrać trzy kolejne gemy.

Wcześniej i później hala Sinana Erdema widziała mnóstwo pięknych akcji, ataków i obron, ale kto wie, czy oprócz pochwały krakowskiej szkoły przetrwania, najwięcej nie będzie się mówić o ostatnich wymianach, gdy obie bardziej siłą woli niż mięśni wygrywały piłki. Brawa na stojąco były zasłużone.

Wspomnienie meczu z Errani długo będzie tkwić w nogach Agnieszki. Medycyna sportowa cudów nie dokona, a już w sobotnie popołudnie trzeba grać z Sereną Williams, w tym roku mistrzynią olimpijską, mistrzynią Wimbledonu i US Open,...