Dwa karne, awans Legii

17 kwietnia 2013 | Sport | Michał Kołodziejczyk

Puchar Polski. Legia po męczarniach pokonała Ruch Chorzów 2:1 w półfinale i czeka na rywala. Dzisiaj Wisła gra rewanż ze Śląskiem.

Po bezbramkowym remisie w Chorzowie w pierwszym spotkaniu przed tygodniem Legia wcale nie była pewna swego. Trener Jan Urban nie wystawił już zupełnie rezerwowego składu, ale z konieczności musiał sprawdzić, ile warta jest jego drużyna bez Danijela Ljuboi. Serb narzekał na drobny uraz i wczoraj, tak jak Jakub Kosecki, nawet nie usiadł na ławce rezerwowych.

Na boisku wcale nie było widać, że Ruch broni się przed spadkiem, a Legia pewnym krokiem idzie po mistrzostwo Polski. Raziła gra w obronie gospodarzy, przerwy między Michałem Żewłakowem a Inakim Astizem były tak duże, że napastnicy Ruchu co kilka minut sprawdzali,...