Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile tajemnic w kontraktach

04 września 2014 | Dobra Firma | Monika Ciechomska

PRZEDSIĘBIORCY | Klauzula o zachowaniu poufności zabezpieczy firmę przed nieuprawnionym ujawnieniem przez drugą stronę umowy informacji dotyczących jej przedmiotu, warunków i wszelkich innych danych.

Zawierając umowy, przedsiębiorcy czy też po prostu osoby fizyczne często nie zastanawiają się, jakie konsekwencje albo korzyści może przynieść zaciągnięcie określonego zobowiązania. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że znaczna większość umów, niezależnie od tego czy  chodzi o umowę-zlecenie, umowę o dzieło czy pracę zawiera klauzulę o zachowaniu poufności. Czym się ona charakteryzuje, czy jest potrzebna i jakie mogą być konsekwencje jej nieprzestrzegania?

Ważna klauzula

Klauzula o zachowaniu poufności to zapisy umowne, które zabezpieczają stronę umowy przed nieuprawnionym ujawnieniem przez drugą stronę informacji dotyczących przedmiotu umowy, jej warunków i wszelkich innych danych.

Jeszcze przed negocjacjami

Niekiedy strony jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji bądź podpisaniem umów decydują się na zawarcie umowy o zachowaniu poufności. Zawierane są one w szczególności w sytuacji, gdy strony przekazują sobie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, czyli np. określone informacje techniczne, technologiczne i inne dane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9932

Wydanie: 9932

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament