Dzień Australii dla Amerykanek

27 stycznia 2015 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska pożegnała się z Australią wcześniej niż zwykle
źródło: PAP/EPA

Agnieszka Radwańska zakończyła tegoroczny Australian Open na porażce z Venus Williams.

Sprawdziły się opinie tych, którzy dostrzegali znaczną poprawę gry Venus Williams. To nie była tenisistka z ubiegłych lat, znużona, niepewna i osłabiona przewlekłą chorobą układu odpornościowego. Wyszła na mecz z Polką jak za dawnych dobrych lat: mocna i pełna wiary. Wygrała 6:4, 2:6, 6:1.

Znów zostanie po tym spotkaniu odrobina zwątpienia, czy Radwańska, nawet z pomocą Martiny Navratilovej, znajdzie metodę wygrywania z tymi większymi, silniejszymi fizycznie, umiejącymi przyłożyć rakietą w piłkę dwa razy mocniej od Polki.

Optymiści mają wciąż jakieś argumenty – pierwszy set toczył się równo, decydowały pojedyncze piłki. Przyspieszenie ataków Agnieszki w połowie meczu połączone ze zbytnią niecierpliwością rywalki dało mały sukces – wygrany drugi set, ale gdy można było oczekiwać, że w trzecim będzie podobnie – nie wyszło. Na sprytną i szybką grę Polki zwykle brakowało czasu, z odbiciami piłki na środek kortu Amerykanka dawała sobie radę znakomicie.

Venus mówiła potem o inspiracji, jaką wciąż daje jej Serena – siostry zawsze...

Wydanie: 10050