Kwiatkowski musi mieć czas

23 czerwca 2015 | Sport | Olgierd Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski w Tour de France startował dwa razy. W roku 2013 zajął 11. miejsce

Tour de France za dwa tygodnie. Michała Kwiatkowskiego w wyścigu Dookoła Szwajcarii widać
nie było, Rafał Majka pojechał znacznie lepiej, był dziesiąty.

Miejsca Kwiatkowskiego w generalnej klasyfikacji szwajcarskiego wyścigu trzeba szukać dopiero w ósmej dziesiątce. Stracił ponad godzinę do zwycięzcy Słoweńca Simona Spilaka.

Z Polaków wyprzedził go nie tylko Majka, ale również Michał Gołaś, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz i Przemysław Niemiec. Tylko na jednym etapie mistrz świata pojechał odważnie. Uciekał niemal od startu do mety, zabrakło mu ledwie 500 m do zwycięstwa etapowego.

Tour de Suisse, Criterium du Dauphine i Route du Sud są wyścigami, które kolarze od lat traktują jako generalny sprawdzian przed Tour de France. Kwiatkowski po raz pierwszy wystartował w Szwajcarii. W poprzednich dwóch latach wybierał Criterium du Dauphine. Francuskiego wyścigu w obu próbach nie ukończył, ale nie przeszkodziło mu to widowiskowo przejechać „Wielką Pętlę", szczególnie dwa lata temu....

Wydanie: 10173