Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zrobić, gdy terminy gonią, a brakuje czasu

03 września 2015 | Nowe prawo budowlane

Wydanie pozwolenia na budowę może trwać długo. Starosta bowiem przeprowadza postępowanie administracyjne z udziałem stron. Można się też odwołać.

Formalności towarzyszące pozwoleniu na budowę różnią się zdecydowanie od tych towarzyszących zgłoszeniu. Jest ich zdecydowanie więcej. Mają jednak i swoje zalety. Tu też ustawodawca wprowadził kilka zmian.

W wypadku pozwolenia na budowę przeprowadza się postępowanie z udziałem stron (stroną może być: inwestor, właściciel, użytkownik wieczysty), których nieruchomości znajdują się w obszarze oddziaływania obiektu objętego wnioskiem o pozwolenie.

Uwaga! Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę w terminie 65 dni od momentu złożenia kompletnego wniosku, jeżeli tego nie zrobi, zapłaci karę 500 złotych za każdy dzień zwłoki. Pieniądze trafiają przez kasę wojewody do Skarbu Państwa.

Należy liczyć się z tym, że przed wydaniem pozwolenia na budowę trzeba często zasięgnąć opinii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10234

Wydanie: 10234

Spis treści
Zamów abonament