Emocje kończyła bezsenna noc

23 września 2015 | Sport | Janusz Pindera
źródło: Rzeczpospolita
Stephane Antiga poprowadził już Polaków do mistrzostwa świata, teraz czas na igrzyska
autor zdjęcia: Jacek Kostrzewski
źródło: PAP

Japonia pokonana 3:1, dziesiąte zwycięstwo Polaków w Pucharze Świata, ale o awansie do Rio decydował nocny mecz
z Włochami w Tokio.

Nasi siatkarze wygrali z Japonią, choć nie ustrzegli się błędów, znów oddali rywalom pierwszego seta. Dziesięć meczów, dziesięć zwycięstw i pierwsze miejsce w tabeli to wynik wspaniały, ale niedający żadnych gwarancji przed ostatnim dniem imprezy. Trzy drużyny – Polska, USA i Włochy – miały szanse na olimpijski awans.

Kiedy to wydanie „Rz" dotrze do rąk czytelników, wszystko będzie jasne. Polacy rozpoczęli mecz z Włochami o 3.30 naszego czasu. Wiadomo było, że wystarczą im dwa wygrane sety, by wywalczyć olimpijski awans, ale nie...

Wydanie: 10251