Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy wydatki na narzędzia powiększą wartość wybudowanych obiektów

02 maja 2016 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

Taczki, łopaty i wiertarki zużyte na budowie, które zostaną rozliczone na konkretne środki trwałe, mogą zostać uwzględnione w ich wartości początkowej. Gdy będą dalej wykorzystywane, o sposobie ujęcia ich w kosztach zdecyduje podatnik.

Alfa sp. z o.o. we własnym zakresie wytwarza środki trwałe: budynki i budowle. Wytworzone środki trwałe będą wykorzystywane przez spółkę na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, a ich przewidywany okres używania w spółce będzie dłuższy niż rok. Zostaną one wprowadzone do ewidencji środków trwałych spółki. W celu wytworzenia tych środków trwałych (wykonania prac budowlanych lub budowlano-montażowych) spółka zamierza nabywać drobne narzędzia, przykładowo: młotki, obcęgi, kombinerki, wiertarki, wiertła, taczki, łopaty, plandeki ochronne, tarcze, poziomice, lutownice, szpadle itp., o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 3500 zł. Narzędzia te będą używane do wykonywania prac polegających na budowie lub modernizacji jednego lub kilku obiektów budowlanych.

Inwestycje polegające na budowie lub modernizacji tych obiektów są procesami skomplikowanymi i długotrwałymi, i mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Wystąpią zatem sytuacje, gdy przeznaczone do wykorzystania przez spółkę narzędzia:

- zostaną zużyte w procesie budowy lub modernizacji jednego lub dwóch takich obiektów albo

- nie zużyją się w procesie budowy lub modernizacji obiektu budowlanego, pomimo ich nabycia na taki cel, i w związku z tym zostaną przez spółkę przeznaczone do dalszego wykorzystania do innych celów związanych z działalnością...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10435

Wydanie: 10435

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament