Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Terroryzm. Przekroczyliśmy próg

30 maja 2016 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
źródło: materiały prasowe

- Dotarła do nas fala przemocy jako sposobu realizacji celów politycznych – mówi wykładowca Collegium Civitas Krzysztof Liedel

Rzeczpospolita: Czy Polska jest jeszcze wolna od terroryzmu?

Dr Krzysztof Liedel, specjalista od spraw terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, wykładowca Collegium Civitas: To niełatwe pytanie. Obecnie, w przeważającej mierze – tak, wolna od tego terroryzmu, który napawa lękiem zachodni świat. Niewielkie jest prawdopodobieństwo ataków islamistycznego radykalizmu tu i teraz.

A innych aktów terroru niż islamistycznych?

Terroryzm jako metoda walki politycznej dotknąć może każdego państwa, a stopniowa radykalizacja dyskursu publicznego w Polsce doprowadziła do włączenia w wachlarz środków stosowanych w sferze publicznej także przemocy.

Jak Polska się może przed tym chronić?

Jak każde inne państwo, co oznacza, że: po pierwsze, w 100 proc. nie może, nie ma bowiem systemu tak szczelnego, który dałby pełną gwarancję bezpieczeństwa antyterrorystycznego przy zachowaniu praw i wolności obywatelskich. Po drugie, może wykorzystywać złożony, wielopłaszczyznowy system...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10457

Wydanie: 10457

Spis treści
Zamów abonament