Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elastyczności nigdy nie za dużo

17 lutego 2017 | Prawo w biznesie

Uelastycznienie procedur w zamówieniach publicznych, zwłaszcza dla małych i średnich firm, oraz elektronizację istotnej części procesu udzielania zamówień publicznych – przewiduje nowelizacja Prawa zamówień publicznych.

Chodzi o nowelizację z 22 czerwca 2016 r. – Prawa zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r., poz. 1020). Większość przepisów weszła w życie 28 lipca 2016 r.

Nowelizacja nakłada na zamawiających zakaz łączenia zamówień, które odrębnie udzielane wymagają zastosowania różnych przepisów ustawy, jak również podziału zamówień na odrębne zamówienia w celu uniknięcia łącznego szacowania ich wartości.

Jeżeli przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony przede wszystkim ze względów technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych lub celowościowych, do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy dotyczące tego rodzaju zamówienia, które odpowiada jego głównemu przedmiotowi.

Zmienione przepisy nakładają na zamawiających obowiązek przeprowadzenia postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równe traktowanie wykonawców zgodnie z zasadami proporcjonalności i przejrzystości.   —Kancelaria Skarbiec

Wydanie: 10678

Wydanie: 10678

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament