Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błędnie złożony podpis odbierze prawo do obniżenia wpłaty na Fundusz

01 czerwca 2017 | Praca i ZUS | Edyta Sieradzka

Na dokumencie uprawniającym do obniżenia wpłaty na PFRON musi się własnoręcznie podpisać osoba upoważniona do tego przez pracodawcę. Wyklucza ta użycie podpisu mechanicznego czy niekwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

- Wystawiamy miesięcznie bardzo dużo dokumentów INF-U dla naszych klientów. Wszystkie podpisujemy w trzech egzemplarzach, co znacznie zwiększa ich liczbę. Czy przepisy dopuszczają podpisywanie dokumentów INF-U przy pomocy faksymile (kopii podpisu odbitej mechanicznie za pomocą pieczątki)?

Jak wyjaśnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informacja o kwocie obniżenia wpłat na PFRON (INF-U) stanowi oświadczenie sprzedającego, mające wpływ na wysokość wpłat na Fundusz. Aby miało ono wiążącą moc, powinna je podpisać osoba upoważniona do złożenia podpisu w sposób umożliwiający jej identyfikację. Tak też podano w objaśnieniach do formularza INF-U – w przypisie 25 dotyczącym podpisu (poz. 42). Wskazuje on, że:

- należy złożyć podpis osoby, której imię i nazwisko zostały wpisane w poz. 41, a w przypadku niewypełnienia poz. 41 – podpis pracodawcy,

- złożenie podpisu wykraczającego poza poz. 42 nie powoduje nieważności informacji.

Zgodnie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10764

Wydanie: 10764

Spis treści
Zamów abonament