Nowe gwiazdy świecą słabiej

27 czerwca 2017 | Sport | Janusz Pindera

Zakończone w Charkowie 42. mistrzostwa Europy pokazały, kto rządzi w olimpijskim boksie. Klasyfikację medalową (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) wygrali Ukraińcy przed Rosją, ale to Anglia wprowadziła najwięcej zawodników do finałów (7).

Anglicy mają też najwięcej (9) kwalifikacji do mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu (dawał je awans do ćwierćfinałów).

Polacy, choć pojechali na Ukrainę w pełnym, dziesięcioosobowym składzie, wypadli gorzej niż dwa lata temu. Wtedy srebrne medale zdobyli Tomasz Jabłoński oraz Igor Jakubowski i w klasyfikacji medalowej Polacy zajęli siódme miejsce. Na podium w Charkowie, z brązowym medalem, stanął tylko Mateusz Polski (64 kg), co dało nam miejsce 12., wspólnie z siedmioma innymi drużynami.