Polska Virgin może trafić w ręce Playa
Telekomunikacja | Udziałowcy największej wirtualnej sieci mobilnej w kraju zobowiązali się, że w 2020 r. sprzedadzą ją na wezwanie. Zawarta umowa opcji może być początkiem fali zakupów takich firm. Urszula Zielińska
Virgin Mobile Polska, spółka prowadząca jedną z dwóch największych wirtualnych sieci komórkowych (MVNO) w naszym kraju, w 2020 roku może zostać przejęta przez operatora sieci Play – przewidują umowy zawarte w poniedziałek. W ten sposób Virgin (ang. dziewica) trafi w ręce operatora, z którym od początku łączy ją biznesowy związek: korzysta odpłatnie z jego infrastruktury, aby oferować usługi telefonii mobilnej.
Ani Grażyna Piotrowska-Oliwa, szefowa Virgin Mobile, ani Łukasz Wejchert, jeden z głównych akcjonariuszy, nie ukrywają, że w umowie z Playem chodzi o możliwość realizacji zysków przez udziałowców MVNO.
Ostatni zastrzyk
– To, co udało nam się osiągnąć, to zbudować skalę biznesu, która jak się wydaje, jest atrakcyjna dla Playa. Firma ma stabilną pozycję i jest na drodze do rentowności. Jeśli spojrzeć na inne rynki, to 90 proc. wirtualnych operatorów, którzy odnieśli rynkowy sukces, jest przejmowanych przez operatora infrastrukturalnego – mówi „Rzeczpospolitej" Łukasz Wejchert. – Przyszła transakcja z Playem zapewnia nam...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta