Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krytyka możliwa z pominięciem drogi służbowej

08 marca 2018 | Kadry i Płace | Sebastian Kryczka

PROCEDURA Co do zasady pracownik powinien zgłaszać uwagi i zastrzeżenia swojemu bezpośredniemu przełożonemu. Jeśli jednak ten bagatelizuje sprawę, etatowiec może szukać pomocy na wyższych szczeblach firmowych. Sebastian Kryczka

Rolą pracownika jest wykonywanie pracy. Nie zwalnia go to jednak z myślenia i nie pozwala realizować obowiązków w sposób bezkrytyczny. Ma on prawo do swojego zdania na tematy związane z pracą.

Dwa warunki

Problem w tym, że przepisy nie regulują bezpośrednio możliwości krytykowania szeroko rozumianych aspektów dotyczących pracy. Przyjmuje się, że krytyka w relacjach pracowniczych jest dopuszczalna przy zachowaniu dwóch warunków. Po pierwsze musi być zasadna – czyli dotyczyć zjawisk dających się obiektywnie zweryfikować. Po drugie – trzeba ją zakomunikować we właściwy sposób. Konstruktywna krytyka dotyczy w głównej mierze kwestii organizacyjnych, jak również naruszania zasady równego traktowania pracowników.

Adresat zgłoszenia

Gdy pracownik jest zatrudniony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10996

Wydanie: 10996

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament