Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska kształci coraz więcej lekarzy. Na eksport

08 marca 2018 | Prawo | Karolina Kowalska

edukacja | Co czwarty student kierunku lekarskiego uczy się po angielsku z myślą o pracy za granicą. Jeśli chce zostać w kraju, musi pokonać wiele barier. karolina kowalska

Na 28 252 studentów kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego w tym roku akademickim 7535, czyli 26,7 proc., uczy się w ramach English Division, czyli sekcji anglojęzycznej.

Udział studiujących po angielsku waha się w zależności od uczelni. Na przykład na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w ubiegłym roku akademickim po angielsku studiowało blisko 29 proc. studentów (1236 English Division na 3028 wszystkich).

Chcą pracować w Stanach lub Anglii

Większość to cudzoziemcy decydujący się na Polskę ze względu na niższe koszty nauki. Płacą 20–30 tys. zł za semestr. Nawet jeśli doliczą do tego drogie podręczniki, zakwaterowanie i wyżywienie, nadal wychodzi im mniej niż na uczelniach europejskich czy amerykańskich.

Wykładowcy przyznają, że studia w English Division wybiera coraz więcej Polaków, którzy myślą o wyjeździe za granicę. To głównie synowie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10996

Wydanie: 10996

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament