Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lodołamacze zmieniają polski rynek pracy

25 czerwca 2018 | Ekonomia

Tylko 25 proc. niepełnosprawnych osób w wieku produkcyjnym ma w Polsce pracę. Wiele zależy od pracodawców, których nastawienie stara się zmienić konkurs „Lodołamacze".

– Od 13 lat nagradzamy pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami i podejmujących różne inicjatywy na ich rzecz – podkreśla Anna Węgrzynowicz, rzeczniczka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), która niedawno rozpoczęła XIII edycję „Lodołamaczy", czyli konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie.

Jak wynika ze statystyk, w konkursie POPON wystartowało dotychczas 4100 firm, a 590 z nich nagrodzono. W tegorocznej edycji, nad którą patronat medialny objęła „Rzeczpospolita", szansę na nagrody mają nie tylko pracodawcy osób niepełnosprawnych startujący w trzech kategoriach: zakłady pracy chronionej, otwarty rynek pracy i instytucje. Od 2017 r. wszystkie firmy mogą się pochwalić działaniami na rzecz zdrowia pracowników w kategorii zdrowa firma, a na nagrodę mogą też liczyć organizatorzy przyjaznej przestrzeni.

Możliwości wykazania się wrażliwością społeczną jest sporo, bo w konkursie jest sześć kategorii i dwie nagrody specjalne. Firmy, instytucje i osoby, które taką wrażliwość przejawiają, można zgłaszać do 31 lipca. ©℗

—a.b.

Więcej www.lodolamacze.info.pl

Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament