Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopłata do opłaty za telefon służbowy

21 sierpnia 2019 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

Wydatki ponoszone przez spółkę, związane z udostępnieniem i eksploatacją telefonów służbowych, nie stanowią przychodu pracownika z tytułu nieodpłatnych świadczeń.

W spółce zaczął obowiązywać regulamin korzystania ze służbowych telefonów komórkowych, w którym ustalono miesięczne limity kwotowe dla poszczególnych stanowisk na rozmowy telefoniczne wykonywane przez pracowników ze służbowych telefonów komórkowych. Zgodnie z regulaminem, limity mogą być przyznawane czasowo lub na stałe, a ich wysokości jest uzależniona od zajmowanego stanowiska oraz powierzonych pracownikowi obowiązków służbowych. Kolejny zapis regulaminu określa, że pracownicy mogą wykorzystywać telefony wyłącznie do celów służbowych. W sytuacji, gdy pracownik przekroczy przyznany miesięczny limit kwotowy, musi zapłacić różnicę pomiędzy wysokością kwoty brutto określonej na fakturze wystawionej przez operatora sieci telefonii komórkowej dla danego numeru, a przyznanym mu miesięcznym limitem kwotowym. Czy wprowadzone limity kwotowe, obejmujące zbiór poniesionych kosztów (opłat abonamentowych, połączeń telefonicznych, przesyłanych wiadomości tekstowych, multimedialnych i innych usług będących częściami składowymi wymienionymi na fakturze rozliczeniowej) i kwoty przekroczeń tych limitów powinny zwiększać podstawę opodatkowania z tytułu przychodów ze stosunku pracy, od którego spółka jako płatnik powinna pobrać zaliczkę na PIT? – pyta czytelnik.

Przychodami (...) są otrzymane lub postawione do dyspozycji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11437

Wydanie: 11437

Spis treści
Zamów abonament