05 stycznia 1998 | Sport | WM

LIGI ZAGRANICZNE

We Włoszech i Hiszpanii

Włochy

W meczu na szczycie Inter Mediolan wygrał na San Siro z Juventusem Turyn 1:0 i we włoskiej lidze sezonu 97/ 98 nie ma już nie pokonanej drużyny. Jedyną bramkę zdobył w 47. min. Francuz Youri Djorkaeff po efektownym rajdzie i podaniu Brazylijczyka Ronaldo.

To był mecz bardzo dobry w pierwszej połowie i dużo słabszy, a -- co gorsza -- momentami brutalny w drugiej. Wydawało się, że górą będzie Juventus, który opanował środek boiska i wyraźnie dyktował warunki gry. Przewaga gości zgasła nieoczekiwanie zaraz po przerwie, choć gol Djorkaeffa wcale nie musiał być ciosem przesądzającym o...