Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gra na liczbach i ni

15 lutego 1994 | Kraj | BC

Różnice w interpretacji jastrzębskiego porozumienia

Gra na liczbach i ni

Organizatorzy strajku 7 jastrzębskich kopalń, w tym Sławomir Kozłowski, szef Sztabu Protestacyjnego, twierdzą, że był on korzystny dla załóg, ponieważ wywalczono wzrost zarobków o 1 mln 260 tys. zł, natomiast wiceminister Eugeniusz Morawski określa to jako dowolne interpretowanie faktów. Dlatego też przekazał wczoraj dziennikarzom pełny tekst porozumienia, by wykazać, że strajk nie przyniósł górnikom nic ponadto, co oferował zarząd spółki jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Podwyżki zgodnie z planem

Zarząd spółki 20 stycznia przedstawił centralom związkowym plany płacowe na rok 1994, w których przewidziano wzrost płac w ciągu roku o 31 proc. , z czego 27 proc. , aby pokryć planowaną inflację, a 4 proc. w wyniku planowanego na 8 proc. wzrostu wydajności pracy. Efektem strajku jest wzrost płac do marca o 31, 2 proc. , przy czym owych 0, 2 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 189

Spis treści
Zamów abonament