Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pohańbienie pamięci ofiar

09 kwietnia 1999 | Kraj | AW

SKANDAL

Kłamstwooświęcimskie

Pohańbienie pamięci ofiar

Nie było możliwe uśmiercanie milionów ludzi wkomorach gazowych, jakie pokazuje się dziś w Oświęcimiu czy na Majdanku, cyklonu BNiemcy w czasie wojny używali do tępienia wszy, a opowiadania ocalałych więźniów są bezwartościowe -- napisał w książce pt. "Tematy niebezpieczne" Dariusz Ratajczak, doktor historii Uniwersytetu Opolskiego. Wczoraj informowaliśmy, że sprawa trafi do opolskiej prokuratury.

Zawiadomienie o przestępstwie kieruje do opolskiej prokuratury profesor Witold Kulesza, były przewodniczący Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Treści zawarte w książce Dariusza Ratajczaka naruszają art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Informację o treści książki Dariusza Ratajczaka przekazał Jerzy Wróblewski, dyrektor Muzeum Oświęcim-Brzezinka. Przesłał on w tej sprawie list do profesora Witolda Kuleszy, a także do profesora Stanisława Niciei, rektora Uniwersytetu Opolskiego i Mirosława Handkego, ministra...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1667

Spis treści

Sport

Konflikt w Kosowie

Zamów abonament