Teleks

10 czerwca 2000 | Sport | DS

TELEKS

Trzy dogrywki w New Jersey

W piątym finałowym meczu o Puchar Stanleya hokeiści New Jersey Devils przegrali we własnej hali z Dallas Stars 0:1. Jedyny gol padł w 7. minucie trzeciej dwudziestominutowej dogrywki, a zdobył go Mike Modano. W rywalizacji do czterech zwycięstw Devils prowadzą 3-2. Szósty mecz odbędzie się w sobotę w Dallas.

Srebrny medal Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska (CCC Piechowice) zdobyła w piątek w hiszpańskiej miejscowości Sierra Nevada srebrny medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w wyścigu juniorek. Polka przegrała jedynie ze Szwajcarką Sonją Traxel.

Porażka piłkarzy ręcznych

Niemcy pokonały Polskę 27:20 (13:8) w rozegranym w Lubece barażowym meczu eliminacji mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Najwięcej bramek dla naszej reprezentacji zdobyli Będzikowski - 6 oraz Jurasik i Przybecki - po 5. W pierwszym spotkaniu Polska zwyciężyła 23:22. Niemcy awansowały do turnieju finałowego. M.C.