02 stycznia 2001 | Sport | DS

• NBA
  • NHL
  • Liga angielska Philadelphia lepsza od Sacramento

W meczu dwóch czołowych drużyn NBA, którego stawką było prowadzenie w lidze, koszykarze Philadelphia 76ers pokonali na wyjeździe Sacramento Kings 107:104 po dogrywce. 46 punktów dla zwycięzców uzyskał Allen Iverson. Było to 21. zwycięstwo Philadelphii przy ośmiu porażkach. Kings mają bilans 20-8. Goście mogli wygrać już w normalnym czasie gry, ale w czwartej kwarcie dali się zaskoczyć Kings, przegrywając ją aż 17 punktami. Philadelphia wygrała w Sacramento po raz pierwszy od 1989 roku.

Dogrywka rozstrzygnęła również o wyniku w derbach Los Angeles. Clippers przegrali z Lakers tylko 114:116. Było to szesnaste kolejne zwycięstwo Lakers nad lokalnym rywalem. "Chyba nigdy nie byliśmy tak bliscy zwycięstwa. Mogło to być bardzo udane zakończenie 2000 roku", mówił gracz Clippers Eric Piatkowski, który uzyskał 27 punktów i na 12 sekund przed końcem dogrywki mógł wyrównać, ale przestrzelił rzuty osobiste.

Na koniec roku wygrały za to dwa najsłabsze zespoły NBA. W niedzielę Chicago Bulls pokonali New Jersey Nets 86:77, a Washington Wizards zwyciężyli Detroit Pistons 110:96. Były to odpowiednio, piąte i szóste zwycięstwa tych drużyn w sezonie.

PIĄTEK: - Golden State Warriors - Utah Jazz 100:89 - Portland Trail Blazers - Vancouver Grizzlies